چگونه در وب فارسی کثیف کاری میشود!

بله عنوان مطلب کاملا گویا است که میخوام در مورد چی بنویسم !

از یکی از این گروه های وایبری که عضو هستم یه اسکرین شات برام اومد که یکی نوشته بود “چگونه زن” … و بعد از پیشنهادات گوگل عکس گرفته بود من فکر کردم از کوکی های خودش بوده که این پیشنهادات رو واسش آورده ولی خودم با تور وصل شدم که هم هوییت ناشناس داشته باشم و کوکی چیزی نباشه و چگونه زن رو توی گوگل تایپ کردم و نتایج زیر رو گرفتم:

چگونه زن - گوگلبله نتایج واقعا تعجب برانگیز بود !!! میتونست یکی از پیشنهادات این باشه <<چگونه زن را خوشحال کنیم !!>> نمیخوام وارد بحث های جامعه شناسی و اخلاقیات و فرهنگ مردم بشم … خوب حالا گزینه اول رو که گوگل پیشنهاد داده جست و جو میکنیم و با نتایج جالبی در صفحه اول رو به رو میشیم :

نتایج گوگل زن ۱

نکته اول که نظر من رو به خودش جلب کرد تبلیغات خود گوگل در سمت راست صفحه بود :-| که واقعا موضوعی در این رابطه نداشت  !!! من به ملت همیشه در صحنه فارسی زبان پیشنهاد میکنم برای یافتن نتایج مربوط به این جمله، جمله رو به انگلیسی جست و جو کنید جواب های بهتری پیدا میکنید :-|

خوب نتایجی که گوگل از جست و جو در صفحه اول به ما داده : صرفا نتایجی که روی جمله جست و جو شده سئو شده اند رو به برای بررسی انتخاب کردم چون ممکنه بعضی سایت ها مطالب در مورد زناشویی داشته باشند و مفید هم باشه و گوگل به ما نشون بده !!! البته سایت درست حسابی در مورد مسائل زناشویی ندیدم!! وبلاگ هایی که از سرویس هایی بلاگ دهی بودند هم  از این لیست حذف کردم. خوب نتیجه این شد:

artsoft.ir ==> رنک ۱۲ هزار الکسا

lovelive.ir ==> رنک ۱۵ هزار الکسا

success24.ir ==> رنک ۱۵ هزار الکسا سایتی در مورد موفقیت :-|

raznameh-news.com ==> رنک ۲ هزار الکسا

 www.mtcm.ir ==> رنک ۱۰۰ الکسا !!! بله درسته ۱۰۰!!

این سایت ها دقیقا توی بخش تگاشون  جمله جست و جو شده رو داشتند و هیچ مطلبی هم در این مورد نداشتن !!! این فقط یه معنی میده کثیف کاری !!! فقط برای جذب بازدید … مسعود فاطمی در یک ادمین در مورد این که الکسا چندان هم مهم نیست برای ما گفته بود !! و این که سایت ۱۰۰ ایران توی الکسا یک سایت اسپم و سو استفاده گره این قضیه رو به خوبی نشون میده !!

جالب اینجاست که سایت های پورن فارسی زبان حتی توی صفحه های ۲ ۳ ۴ هم پیدا نشدند !!! این سایت ها حتی پورن هم نبودن !!!

نتیجه اخلاقی :

 • اول از همه این که دنبال این چیز ها توی سایت های ایرانی نگردید همش اسپمه :)
 • خارجی ها هم این کار رو میکنند !!! ولی بازم مطالبی رو میشه پیدا کرد!
 • اگه یه سایت درست حسابی و غیر اسپم در زمینه آموزش زناشویی اصولی و مخ زنی!!( البته یکی از دوستان در پستی در وبلاگش جواب این سوالات رو داده بود )  بزنید واقعا توی جو حاکم بر اینترنت ایران جواب میده و به نظرم واسه جامعه لازم و ضروری فقط از متخصصان این زمینه کمک بگیرید و نه کپی از  مطالب اینترنتی :)
 • به نظر من اشکالی نداره روی این کلمات سئو بشه ولی اگه مطلبی در این رابطه در وبسایت مورد نظر وجود داشته باشه، که شاید میزان طلاق در جامعه کاهش پیدا کنه و حتی به هدف والای کشورمون در زمینه افزایش جمعیت هم برسیم.
 • اگه میخواهیم سایتی بخریم یا توش تبلیغات کنیم  از الکسا برای اعتبار سنجی استفاده نکنیم چون بازدید رو با این روش های کثیف و پاپ آپ میشه به دست آورد ولی این بازدید کننده ها با هدف نیستند و سودی به همراه ندارند فقط پول توی جیب کسایی میره که این کار رو براتون انجام میدن !!

با درود بر نژاد پاک آریایی !!! با لعنت بر کثیف کار های وب و سایت هایی که در زمینه پاپ آپ فعالیت دارن پست رو به پایان میرسونم :)

5 دیدگاه در “چگونه در وب فارسی کثیف کاری میشود!

 1. سلام
  مطلب عالی بود و بخوبی به موضوعات اصلی اشاره کرد.
  امروز بحثی با یکی از دوستان داشتم در این مورد که آیا کثیف کاری در وب فارسی جایگاهی دارد یا خیر؟
  خب همونطور که همه میگن خوب یا بد بودن صفاتی نسبی هستند و بستگی به چارچوب سنجش خوب یا بد دارند مثلا در چارچوب اسلام نمایش موی زن حرام است اما در چارچوب مسیحیت این موضوع صدق نمیکند و موضوعی کاملا طبیعی و نرمال بشمار میرود پس در اکثر مواقع خوب یا بد بودن به چارچوب کلی بحث ارجاع پیدا میکند.
  در اداره یک وبلاگ چارچوب یک مدیر در حقیقت هدف مدیر از بنا کردن وبگاه بشمار میرود که مثلا هدف یک مدیر بالا بردن اگاهی مردم است و هدف مدیر دیگری صرفا کسب درآمد است یا صرفا ارائه محصولات یا فروش اجناسی به کاربر است. مثلا یک مدیر پایگاه خبررسانی دیجیتال را مثال میزنم که الان خودم هم درگیر همچین موضوعی هستم.
  ببینید یک مدیر خبرگزاری یک وبگاه تشکیل میدهد که این وبگاه نیاز به مترجم, متخصص, سردبیر, سرور, هاست و غیره دارد و تک تک این ملزومات اولیه به پول وابسته هستند حال آنکه شما یک مدیر روشنفکر با مغزی پر از ایده هستید اما جیب هایتان همانند مغزتان پر نیست و کم و کاستی هایی دارد اما اهداف شما که شامل بالا بردن سطح آگاهی مردم و کسب درآمد هستند به شما اجازه نمیدهند از راه های کثیفی که در بالا توضیح داده شد استفاده کنید پس سعی میکنید صادقانه کارتان را انجام داده و از دوز و کلک استفاده نکنید اما یک مشکل وجود دارد; خب شما دو هدف دارید اول بالا بردن سطح اگاهی مردم و دوم کسب درآمد که برای بالا بردن سطح اگاهی مردم نیاز به مترجم و سردبیر و غیره دارید که اینها همه احتیاج به پول خرج کردن دارند که شما پولی ندارید پس هدف اول خود را نادیده گرفته و به هدف دوم و رسیدن به درآمد فکر میکنید اما شما مترجمی در اختیار ندارید که با انتشار خبرهایش درآمدی داشته باشید چون مترجم به پول نیاز دارد.
  کاربران به سایت شما نمی آیند چون وبگاه شما رنک خوبی در الکسا ندارد و معروف نیستید پس معیار اصلی کاربر ایرانی برای خوب یا بد بودن یک وبگاه صرفا رنک الکسا و شهرت آن است که شما رنکینگ خوبی ندارید پس نمیتوانید درآمد داشته باشید, نمیتوانید نویسنده و مترجم استخدام کنید و طبعا نمیتوانید اگاهی مردم را بالا ببرید و اینجاست که از طرف مخاطبان و کاربران طرد شده و انسان وقتی از طرف مقابلش احترام نبیند طبعا احترام هم نمیگذارد و اینجاست که ارزش والای کاربر محوری و پاک نوشتن را زیر پا له میکنید و با اختصاص مبلغ نچندان زیادی به برخی از سایت ها برای خود پاپ آپ دست و پا میکنید و یا بازدید غیر واقعی جذب میکنید و بدین ترتیب رنک الکسای شما خوب میشود, شرکت ها میخواهند تبلیغات شان را در وبگاه شما قرار دهند, شما کسب درآمد میکنید, نویسنده جذب میکنید و بعد از آن یا به کاربر اهمیت میدهید و دوباره سعی میکنید مثل اول صادقانه کار کنید یا اینکه مزه پول را در حلقوم خود حس کرده و کاربر را بدست فراموشی میسپارید…!
  منظور کلی بنده از طرح این موضوع این بود که اگر کاربر ایرانی تعصب به برند, منبع, مدیر یا نویسنده خاص و اینگونه مسائل را کنار بگذارد و به سایت های نوپا نیز بها دهد قطعا بیش از وضعیت کنونی احترام خواهد دید و سایت ها در رقابتی پاک برای بهتر شدن محتوای خود تلاش خواهند کرد.
  ارادتمند

 2. دوستی می‌گفت این که در پیشنهادهای گوگل فارسی چنین چیزهایی می‌بینیم و در جستجوی انگلیسی نمی‌بینیم، لزوماً به این دلیل نیست که انگلیسی‌زبان‌ها همه فرهیخته‌اند و به دنبال چیزهای خوب گشته‌اند. موضوع این است که روبات‌های گوگل انگلیسی را کم‌وبیش می‌فهمند و این‌گونه جستجوها را فیلتر می‌کنند و با زبان فارسی آشنا نیستند. البته این فقط مربوط به بخش اول نوشته است. در بخش‌های بعد و نتایج جستجو، کسی نیست که نداند این کلمات و عبارات که سهلند، تقریباً در مورد هر چیزی که جستجو کنید، رتبه‌های اول به سایت‌های زرد اختصاص دارند که محتوا ندارند، اما الفبای سئو را تا دلت بخواهند خوب می‌دانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *